10 comments on “Opel VDO Delco Car400 Car500 dorobienie Aux Line In Line Out gniazdo MP3 wyjścia na wzmacniacz

 1. Totalnie bez sensu. Nigdy nie łączy się w ten sposób sygnałów wejściowych. Skoro jest już gniazdo przełączane to wystarczy poprowadzić do niego (zależnie od upodobania) sygnał z wejścia 1/2, a z gniazda z powrotem na kondensatory wejściowe. Jeżeli nie włożymy wtyku w gniazdo wszystko działa jak w oryginale, Po włożeniu wtyku w gniazdo sygnał jest podmieniany i działają wszelkie regulacje.

 2. Witam. Sorki za odgrzewanie starego kotleta, ale czy jest możlwiość zrobienia tego samego z radiem SIEMENS CDR 500 a nie delco ?

 3. Witam wszystko fajnie jest opisane tylko moje pytanie brzmi czy podpięcie wyjść RCA działa w HI INPUT czy normalnie ? pzdr

 4. Dziękuję za odpowiedź. Ostatecznie z regulacji można zrezygnować, ale jeszcze jedna rzecz mnie interesuje – napisałeś „Mocujemy gniazdo gdzieś w obudowie radia i możemy już słuchać muzyki” – co to znaczy? W jaki sposób aktywowane jest wejście L3/R3? Czy sygnał miesza się wtedy z pozostałymi (np. z radiem)? Czy można w jakiś sposób selektywnie wybrać, z którego wejścia chcę słuchać (tak aby inne nie zakłócało mi tego odsłuchu)?

 5. Też tak myślałem i tak powinno być wg datascheetu, jednak tak nie jest – na tym wejściu niestety ale nie działa regulacja, nie sprawdzałem dlaczego. Ale z tego co patrzyłem, na wejściu L3/R3 nie było kondensatorów, choć nie sądzę żeby to było przyczyną.

 6. Wydaje się, że wszystkie wejścia L/R na TDA7313 są równoważne. Dlaczego w przypadku L3/R3 miałoby nie być regulacji barwy dźwięku (rozwiązanie nr 1), a w przypadku L1/R1 (rozwiązanie nr 2) miałoby być inaczej?

 7. Tak, jest z regulacją, bo bierze sygnał z za przedwzmacniacza – gdyby zrobić bez regulacji, to niestety nie działała by też regulacja głośności. Więc to jedyne wyjście z tej sytuacji. Resztę i tak można zrobić na filtrach we wzmacniaczu o ile takie posiada.

 8. Fajne. Tylko w podpunkcie 3 wyjscie na wzmacniacz powinno byc bez regulacji barwy dzwieku a w tym wypadku jest razem z regulacja. Jezeli nie mam racji prosze o wyjasnienie.

 9. Bardzo fajny poradnik. Zastanawiam się nad zrealizowaniem rozwiązaniu 2 lub 3.
  Czy w rozwiązaniu 3 „wyjście na wzmacniacz”, będzie działa regulacja barw i czy radio samo się przełączy na wzmacniacz jak wykryje sygnał? Jeśli nie to jak się przełączyć na wzmacniacz, bo radio nie ma takiego przycisku?

 10. Bardzo fajny poradnik. Zastanawiam się nad zrealizowaniem rozwiązania 2 lub 3 i do przykładu 3 „Wyjście na wzmacniacz” mam dwa pytania.
  Czy radio samo się przełączy na wzmacniacz jak wykryje sygnał, bo w radio nie mam przycisku którym można się przełączyć?
  Czy będzie działała regulacji barwy dźwięku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *